luni, 20 iunie 2011

Hai să facem cunoştinţă...


După o perioadă destul de îndelungată în care nu am reuşit să mai postăm mai nimic , iată că profităm puţin de timpul liber ce îl avem şi ne propunem să vă povestim ce stă la baza IMPACT LMC de astăzi.

Aşa ca ... am să încep cu prima persoana care ne-a facut cunoştinţă, nouă membrilor activi din 2010-2011, persoana care a deschis pentru prima oară porţile voluntariatului în mintea noastră şi care ne-a îndrumat, ascultat şi cu care am discutat ideile sau propunerile de proiecte pe care le-am avut. Desigur este vorba despre doamna Cătălina Alexa, un om minunat ce ne-a susţinut necondiţionat şi cu care zic eu că am prins drag de voluntariat încă de la primele şedinţe IMPACT.

COSMINA : „Doamna Cătălina Alexa este o persoană cum rar mai întâlnim în zilele noastre.Este o persoană înţelegătoare,iubitoare care m-a învăţat ce înseamnă să fii un impactist şi pe care eu,personal o respect foarte mult.

ŞTEFAN : „Doamna Cătălina reprezintă pentru mine persoana care m-a facut să vreau să mă implic, să am continuitate în proiectele de voluntariat desfăşurate în cadrul IMPACT. E persoana care ne-a învăţat ce înseamnă cu adevărat să fii devotat asupra muncii pe care o faci.”

DYDY : Cătălina este o persoană blândă,afectuoasă nu degeaba lucreaza alături de copii.Deşi blândă ştie să-şi impună autoritatea şi sa fie un bun lider,îndreptandu-ne pe calea cea bună.Este foarte creativă,săritoare şi voluntară! într-un cuvânt este o persoana minunată care dă contur grupului nostru.”

Articol scris de Stefan D.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu