Lavinia – Gabriela Bostan Sunt nascuta pe 18 noiembrie 1994
Zodia:Scorpion
"Dupa cum si horoscopul spune sunt o fire foarte energica in sensul preocuparilor mele, chiar daca uneori par foarte linistita si pasiva; loialitatea si onestitatea, in opinia mea sunt foarte importante. Curioasa de cele mai multe ori, dar si foarte inchisa in mine, in sensul ca nu spun de cele mai multe ori ceea ce simt, ce gandesc: “emotii puternice dar ascunse fata de ceilalti”!
Daca ar fi sa spun ceea ce imi place si ceea ce nu, as putea face o lista foarte lunga. Dar lucrurile care imi plac cel mai mult si cred ca ma reprezinta sunt:
Dansul, este ceva ce mi-as fi dorit sa profesez, sa merg inca de mica la cursuri de dans, iar acum sa particip la diferite concursuri; dar deocamdata ma multumesc si cu faptul de a dansa la o petrecere, cu prietenii.

Inca de cand eram mica intodeauna spuneam: cand am sa cresc mare vreau sa calatoresc, si inca o mai spun. M-am decis: dupa ce o sa implinesc 18 ani si o sa pot calatori singura, dupa ce termin liceul, inscrierea la facultate, ceea ce ramane din vara o sa muncesc sa strang bani, iar inainte de a incepe facultatea o sa fac o lunga calatorie in afara tarii. Primul loc care vreau sa-l vizitez: Statele Unite ale Americii!
Dupa cum spuneam mai devreme: loialitatea si onestitatea cred ca sunt cele mai importante calitati ale unui om. Nu imi plac oamenii aroganti, mincinosi care pur si simpu, in opinia mea, nu au pic de respect fata cei din jur. Iar pentru ca nu imi plac astfel de persoane, eu nu vreau sa fiu una dintre ele. Imi plac oamenii loiali si onesti, in care poti sa ai incredere; desi, doar din scurta mea experienta nu sunt atat de usor de gasit. Sper ca cei din jurul meu au regasit asta in mine.
Un alt lucru ce imi place: sa traiesc viata din plin, si cei care fac la fel! Avem o singura viata, si nu ar trebui irosita; dar, totusi tot ceea ce facem sa fie in limita bunului simt. Daca cineva m-ar intreba dupa ce anume ma ghideaza in viata, as putea spune : Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima!
Impact este un program al Fundatiei Noi Orizonturi, care ne invita si ne da sansa de a ne distra, invata, ajuta spre binele comunitatii cat si al nostru in acelasi timp .
Daca se intreaba cineva cu ce ma ajuta acest program, as spune ca ma ajuta sa cresc in sensul sa invat, sa descopar lucruri noi, lumi diferite fata de cea in care traiesc, dezvoltarea unor aptitudini si invatarea altora noi, lucrul in echipa. Dar un lucru care l-am remarcat, o schimbare in mine este faptul ca nu mai sunt atat de timida: am invatat sa ma exprim, sa sa imi impun opinia si sa spun ceea ce gandesc.
Voluntariatul imbina creativitatea, distractia cu invatatul si ajutorul. Aici ne sunt date oportunitati sa schimbam in bine viata altora, dar in acelasi timp si a noastra.
Oricine este bine venit in grupul nostru! Va asteptam!”