Bogdan-Radu Alexandru, alias B.R.A..
Nascut la data de 11 mai 1994
Zodie: Taur.
" Sunt o persoană altruistă şi un prieten pe care poţi conta oricând. Nu prea sunt tipu` cu iniţiativa, dar sunt cu siguranţă un membru de echipă dedicat. Am anumite concepţii legate de viaţă şi de aceea aş putea părea ciudat.Intr-o activitate,mă adaptez din mers.
Sunt un tip sincer. O persoană receptivă la nou şi care apreciază orice critică constructivă. Incerc să fiu mereu loial grupurilor din care fac parte.
Mă mândresc cu faptul că sunt un tip punctual şi foarte vorbaret.
Nu întorc şi celalalt obraz niciodată şi dacă sunt iritat intorc „serviciul”. Tuturor ne place să fim fericiţi, dar înafara de fericire ,am momente cand sunt şi melancolic. Îmi place să visez cu ochii deschişi, dar am grijă să nu visez prea mult şi să nu uit ca viaţa nu-i chiar uşoară.
Imi place să merg cu cortul şi să fac drumeţii. Imi place să ascult muzică de orice fel, numai antrenantă să fie. Ador să mă implic în tot felul de activităţi. Îmi place să-mi petrec timpul cu prietenii.
Despre IMPACT...
Am venit prima dată la o şedinţă Impact prin ianuarie 2010... recunosc, nu am venit la Impact cu gandul, neapărat de a „schimba lumea”, am venit pentru că mai veneau DYDY şi ŞTEFY.
Am perceput mai mult ca pe o simplă activitate extraşcolară. Cu timpul mi-am dat seama că nu este o simplă activitate, ci că încerc sa ajut comunitatea, doar fac voluntariat :D.
In primul rand, venim la IMPACT ca să ne dezvoltăm din punct de vedere moral...sau cel puţin aşa văd eu. Am invăţat că in societate e important să-ţi respacţi semenii şi să-i ajuţi pe aceia care au nevoie (cu adevărat)....până la urmă doar faptele imi rămân în urmă...aşa ca am sa am grijă să rămână cât mai multe în urma mea."
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu